Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdy začít s chlapem společně žít?

5. 9. 2010

Častá situace. Oba se milujete, chcete spolu být každou chvilku, nějaký ten čas už se znáte a rádi byste s ním už bydlela pod jednou střechou. On o tom ale pořád ne a ne začít. 

Ale kdy je ta pravá chvíle to udělat? A jak o tom začít mluvit, pokud on stále mlčí?

29383az-kuchynevarenimuzi-versus-zenysouboj-foto-3.jpg

 

 Dokážu se vžít do vaší kůže. Strašně byste ráda, aby za vámi přišel a nabídl vám společné bydlení, ráda byste aby to celé byl vlastně jeho nápad. Jenže my ženy, pokud vztah myslíme vážně, řešíme všechno opravdu až moc vážně a hlavně co nejrychleji. A to je chyba.

Muži se hlavně nesmějí do ničeho nutit!

Pokud muži řeknete, že ho milujete, nemůžete bez něj žít, a proto byste s ním chtěla trávit každou chvilku a nejlépe jste se k němu nastěhovala (nebo on k vám), lekne se a uteče. Tohle oni nechtějí slyšet. Nechtějí slyšet že bez nich nemůžete dýchat a že se třesete až mu každý den budete předvádět svoje kuchařské umění a prát trenýrky. I když si každý muž podvědomě tohle samozřejmě přeje, nejlépe by bylo, pokud by to byl jeho vlastní nápad.

 

Kdy se sestěhovat?

Já osobně bych nikdy nešla bydlet s mužem, se kterým bych nechodila alespoň půl roku. Myslím si, že po půl roce už je možnost, že máte svůj protějšek alespoň trošku prokouknutý a vyhnete se zklamání z vašich vysněných avšak nereálných představ.

Určitě pokud se na něco takového chystáte, je dobré u svého vyvoleného alespoň párkrát přespat, abyste prokoukli alespoň trošku jeho styl bytí. Velmi vhodné je také jet s ním na dovolenou. Čím delší dovolená, tím lepší a vy si alespoň uděláte obrázek o tom, zda jste schopni vydržet spolu 24 hodin denně.

Ale i tak společné a spokojené soužití není zaručené tím, že spolu vydržíte 14 dní někde u moře, zvláště v počátečních fázích vztahu, když sotva vylezete zpod peřin.

Pokud si nejste zcela jistá, jestli je dobré nad něčím takovým vůbec uvažovat, zkuste porovnat klady a zápory.

Klady společného soužití:

  • jste se svým milovaným spoustu času
  • zjistíte, jestli si v životě budete vyhovovat
  • sledujete jeho zvyky každý den
  • poznáte, jestli vám bude v domácnosti pomáhat, nebo nechá vše na vás

Zápory společného soužití:

  • brzy se okoukáte
  • z vašeho vztahu se brzy stane stereotyp
  • najednou uvidíte přítele i v jiných ne tak příjemných situací (nebo i on vás) - krkání, prdění, dloubání v nose a "nepříjemného zápachu na wc"
  • přestanete se milovat každý den, protože ne vždy budete odpočatí, v dobré náladě, navonění
  • časem začnete řešit i nějaké ty spory mezi sebou, protože ty jsou v každém vztahu
  • ne vždy na svého přítele nebudete mít náladu, ale on tam bude a nemůžete před ním utéci

I když přes to všechno do toho chcete jít, a on se ne a ne vyjádřit, zkuste mu to nabídnout sama. Počkejte na vhodnou chvíli (o samotě v dobré náladě, ve chvíli kdy je ochoten povídat si o vás dvou) a prostě řekněte, že přemýšlíte o společném bydlení. Pak už jen počkáte na jeho reakci.

Držím vám palce s vaším sestěhováním a mnoho úspěšných nových společných životů!

Budu ráda když se se mnou podělíte o vaše zážitky, kdo z vás dvou a při jaké příležitosti to nabídl?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Taky moc brzy

(Karkulka, 17. 4. 2016 23:42)

Zemřela mi maminka. Syn se rozešel se svoji dávnou přítelkyní. Ihned si našel novou lásku a ta se beze studu po měsíčním vztahu pohybuje po bytě mé zemřelé maminky jako kdyby byl její-nemá problém sama si otevřít skříňky, špajz, lednici prostě nic. Prostě tam vyvařuje jak v restauraci. Pohyb v kuchyni, která byla nedávno ještě mé maminky mě silně zraňuje. Nechápu jak může být někdo tak necitlivý a drzý. A nerozumím ani synovi-babičku měl moc rád a teď je jak vyměněný. Je mi z toho nevolno.

Moc brzy

(Iris, 4. 2. 2014 9:04)

Včera mi přítel řekl, že by se mnou rád bydlel. Je to na mě brzy, po 3 měsících vztahu. Rozhodl se po týdnu na horách, že mě nikdy nechce ztratit. Krásně se to poslouchalo :-) Ale bude si muset počkat alespoň do léta :-D

 

 


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 20451
Měsíc: 93
Den: 4